Msza Święta jest największym i najpiękniejszym darem, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Możemy modlić się o życie wieczne dla naszych drogich zmarłych, a także o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nas i naszych najbliższych. Msza Święta może być także ofiarowana jako dziękczynienie.

● Przypominamy o obowiązujących w zakresie ochrony danych osobowych przepisach prawa i tym, że umieszczanie nazwisk w treści intencji mszalnych jest całkowicie zbyteczne.

NIEZBĘDNIK KATOLIKA

 

Niedziela 02.05.2021
V Niedziela Wielkanocna

08:00
Rezerwacja 71.

09:00
Za + Krzysztofa … .

10:00
Za Parafian.

11:00
Za + Marię … w 30 dniu po śmierci – intencja od Marka … z rodziną.

 

Poniedziałek  03.05.2021
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

08:00
O Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej dla Agnieszki … z okazji urodzin.

09:00
Za + Krzysztofa … .

10:00
W intencji strażaków z Bodzanowa.

11:00
Za + Marię … – intencja od rodziny … .

 

Wtorek  04.05.2021
Wspomnienie św. Floriana, męczennika

18:00
Rezerwacja 58/… .

 

Środa 05.05.2021
+

18:00
Za ++ Krystynę, Stanisława …, Stefana, Albinę, Józefa, Jana, Annę, Leona … ++ zmarłych z rodziny … .

 

Czwartek 06.05.2021
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

18:00
Za + Kazimierza … – intncja od Marzeny i Mariusza…

 

Piątek 07.05.2021
+

07:00
O łaskę nieba dla + mamy Mari w 8 rocznicę śmierci + taty Władysława ++ zmarłych z rodzin … oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18:00
Wypominkowa za zmarłych.

 

Sobota 08.05.2021
Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

08:00
Dantis.

18:00
Rezerwacja 137.

 

Niedziela 09.05.2021
VI Niedziela Wielkanocna

08:00
Za ++ Julię i Emila … .

09:00
Dantis.

10:00
Za + Łucję … – intencja od Parafian.

11:00
Za + tatę Stanisława z okazji urodzin i imienin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mamy Stanisławy z okazji imienin – intencja od dzieci, wnuków i prawnuków

 

*/ Uwaga:

ad intentionem dantis  = intencja, jaką miała na uwadze osoba ją „zamawiająca” (zgodnie z intencją dającego), w skrócie dantis. Można również użyć określenia: w pewnej intencji lub w intencji Bogu wiadomej. Takich określeń używa się wówczas, gdy nie chcemy, aby nawet kapłan wiedział w jakiej intencji sprawuje Mszę Świętą.

– ilekroć w treści intencji występują nazwisko odczytano je z ambony.

 

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy 
RODO

czytaj więcej >>>

Ważne przypomnienie: Obowiązujące, a wynikające z RODO przepisy w zakresie ochrony danych osobowych nie mają żadnego wpływu na to, że ogłoszenie intencji na stronie internetowej należy traktować jako czynność wykraczającą poza minimum, które jest wymagane do realizacji celu aplikacji Mszy Świętej. W związku z tym do publikacji intencji w Internecie nie tylko należy podchodzić bardzo ostrożnie, ale przede wszystkim zwrócić uwagę, iż podawanie personaliów osób objętych intencją, a przede wszystkim ofiarodawców intencji nie ma żadnego wpływu na wartość modlitwy i Eucharystii. Zatem, może warto zwrócić uwagę na istotę, a pominąć to, co jest zbędne. Poddajemy to pod rozwagę i zachęcamy do wprowadzenia w życie.

Jeżeli życzeniem rodziny jest, aby na tej stronie (tzn. w Internecie) zostały upublicznione jakiekolwiek nazwiska wówczas ofiarodawca intencji wraz z jej zamówieniem zobowiązany jest do przekazania o. proboszczowi pisemnej zgody ten fakt potwierdzającej. Z zasady ochrona danych osobowych nie dotyczy osób zmarłych, ale z szacunku dla ich rodzin można poszerzyć konieczność podpisywania zgody o ich nazwiska, co też w naszej parafii uczyniono.

Ponadto przyjmuje się, iż zgoda podpisana przez ofiarodawcę intencji jest równoznaczna z wolą całej rodziny. Dlatego ewentualne kwestie sporne tylko jej dotyczą, zaś o. proboszcz (parafia) w tym sporze nie jest stroną. Natomiast, gdy w treści intencji widocznych na tej stronie podane są nazwiska w pełnym ich brzmieniu oznacza to, że o. proboszcz uzyskał zgodę na ich upublicznienie.

Close Menu

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

 

 

- w dni powszednie: 17:00 lub 18:00
*/ godzinę należy sprawdzić w ogłoszeniach
xxlub intencjach

- w niedziele i święta kościelne: 8:00 ; 11:00

- w I piątki miesiąca i wszystkie soboty: 7:00

- dodatkowe msze św. (w kościele lub w klasztorze)
*/ dni i godziny należy sprawdzić w ogłoszeniach
xxlub intencjach