+ o. Alfons Glanc OMI (1933-2019)

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. / J 11, 25-26 /

Informujemy, że w dniu 17 września br. w Katowicach, w 87 roku życia, w 67 roku życia zakonnego i  w 61 roku kapłaństwa zmarł + o. Alfons Glanc OMI. Urodził się 9 kwietnia 1933 roku jako syn Jana i Heleny. Pochodził z Radzionkowa na ziemi śląskiej. Wykształcenie gimnazjalne zdobył w Lublińcu a następnie wstąpił do nowicjatu oblatów w Markowicach na Kujawach, gdzie złożył pierwszą profesję zakonną 8 września 1953 roku.

Śluby wieczyste w Zgromadzeniu złożył na ręce prowincjała w Obrze 8 września 1956 roku. Formację seminaryjną zwieńczył przyjęciem święceń prezbiteratu z rąk abp. Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego, które otrzymał w Obrze 30 marca 1959 roku.

Praktycznie całe życie zakonne i kapłańskie kapłańskie poświęcił pracy duszpasterskiej. Posługiwał w: Lublińcu, Laskowicach, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu. Od 1970 do 1992 roku sprawował pieczę duszpasterską nad wspólnotami w Laskowicach Pomorskich i Bodzanowie. Od 1996 roku przebywał we wspólnocie katowickiej, posługując w parafii na Koszutce jako spowiednik.

Ceremonie pogrzebowe + o. Alfonsa Glanca OMI będą miały miejsce w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Koszutce w najbliższy piątek – 20 września. O godzinie 10:30 rozpocznie się modlitwa różańcowa za zmarłego oblata, a następnie o godzinie 11:00 celebrowana będzie Eucharystia w jego intencji, po której w kondukcie żałobnym doczesne szczątki o. Alfonsa odprowadzone zostaną na cmentarz w Bogucicach.

za: oblaci.pl