XIX Niedziela zwykła – 09.08.2020

Niedziela 09.08.2020
– Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 7:30.

Poniedziałek 10.08.2020
– Różaniec w intencji Młodego Pokolenia o godz. 17:30.

Środa 12.08.2020
– Nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17:30.

Czwartek 13.08.2020
– Różaniec fatimski o godz. 17:15.

Sobota 15.08.2020
– Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, poświęcenie ziół i kwiatów.

Niedziela 16.08.2020
– Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 7:30.
– Zbiórka do puszek, pomoc na zwalczanie Covid-19 na Madagaskarze.

– Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego oraz Informatora Parafialnego.
– Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego 25 sierpnia.

Maciej … , kawaler
zam. Głuchołazy
Agata … , panna
zam. Głuchołazy – zapowiedź 1.

✜ Oblacka modlitwa w czasie pandemii ✜

Panie Jezu, Zbawicielu świata i nasza nadziejo! Błagamy Cię z ufnością, zmiłuj się nad nami; przebacz nam nasze grzechy i boską swą władzą rozkaż wirusowej pandemii, aby się cofnęła i nie miała mocy nam szkodzić. Jezu, ufamy Tobie!

Wybaw nas od wszelkiego zła, które nam zagraża. Swoim światłem rozjaśnij umysły ludzi, stworzonych na obraz i podobieństwo Boże, aby poznali swą godność, Ciebie uznali za Pana i przyjęli Twoje święte Prawo, jako nienaruszalną zasadę życia.

Jezu, Synu Maryi, który wziąłeś z Niej ludzkie ciało, aby stać się naszym Zbawicielem; Jezu, który wzywałeś do nawrócenia i głosiłeś królestwo Boże, niech Twój głos zabrzmi w ludzkich sumieniach, obudzi je z bezbożności i bałwochwalstwa, abyś mógł okazać swoje miłosierdzie nam i całemu światu.

Dobry Jezu, usłysz nasze błaganie i ześlij ocalenie! Zdrowych strzeż od zarazy, chorym przywróć zdrowie, błogosław wszystkim, którzy na Twój wzór służą innym.

Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Twej Niepokalanej Matki i św. Józefa, który Ciebie, jako Niemowlę, uchronił przed ościeniem śmierci. „Albowiem tylko Tyś jest święty. Tylko Tyś jest Panem. Tylko Tyś Najwyższy”. Amen.

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy
RODO

Uwaga: Osoby, które mają życzenie, aby ich dane (imiona i nazwiska) zostały opublikowane na parafialnej stronie internetowej winny ten fakt potwierdzić przekazaniem pisemnej zgody ojcu proboszczowi. Z szacunku dla woli rodzin zasada ta dotyczy również imion i nazwisk osób zmarłych.