V Niedziela Wielkanocna  – 02.05.2021

UWAGA

W kościele obowiązuje wszystkich zasłanianie ust i nosa – WYŁĄCZNIE MASECZKI !!!
We mszy świętej i/lub nabożeństwa  jednocześnie może uczestniczyć 31 osób.

Niedziela 02.05.2021
– Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 7:30.
– Zmiana tajemnic różańcowych.
– Nabożeństwo majowe po sumie.

Poniedziałek 03.05.2021
– Msze święte o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00.
– Nabożeństwo majowe po sumie.

Czwartek 06.05.2021
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17:00.

Piątek 07.05.2021
– Okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą świętą.

Sobota 08.05.2021
– Odwiedziny chorych od godz. 8:30, chorych zgłaszamy w zakrystii.

Niedziela 09.05.2021
– Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 7:30.
– Zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.

– Zachęcam do nabycia Informatora parafialnego oraz Gościa Niedzielnego.
– Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:30, w niedziele i święta po sumie.
– W kościele jednorazowo może przebywać 31 osób, pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje.

Zapowiedzi przedślubne

Oskar … kawaler, zam. Bodzanów
Gabriela … panna, zam. Stary Las
– zapowiedż 1.

Adrian … kawaler, zam. Bodzanów
Agnieszka … panna, zam. Głuchołazy
– zapowiedż 2.

Zmarli
W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena … (l. 87). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

*****

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzamy Ci nasze rodziny, nasze prace, radości i cierpienia. Wprowadź Jezusa do naszych domów, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasze rodziny osiągnęły szczęście doczesne i wieczne. Amen.

*****

Oblacka modlitwa w czasie pandemii

Panie Jezu, Zbawicielu świata i nasza nadziejo! Błagamy Cię z ufnością, zmiłuj się nad nami; przebacz nam nasze grzechy i boską swą władzą rozkaż wirusowej pandemii, aby się cofnęła i nie miała mocy nam szkodzić. Jezu, ufamy Tobie!

Wybaw nas od wszelkiego zła, które nam zagraża. Swoim światłem rozjaśnij umysły ludzi, stworzonych na obraz i podobieństwo Boże, aby poznali swą godność, Ciebie uznali za Pana i przyjęli Twoje święte Prawo, jako nienaruszalną zasadę życia.

Jezu, Synu Maryi, który wziąłeś z Niej ludzkie ciało, aby stać się naszym Zbawicielem; Jezu, który wzywałeś do nawrócenia i głosiłeś królestwo Boże, niech Twój głos zabrzmi w ludzkich sumieniach, obudzi je z bezbożności i bałwochwalstwa, abyś mógł okazać swoje miłosierdzie nam i całemu światu.

Dobry Jezu, usłysz nasze błaganie i ześlij ocalenie! Zdrowych strzeż od zarazy, chorym przywróć zdrowie, błogosław wszystkim, którzy na Twój wzór służą innym.

Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Twej Niepokalanej Matki i św. Józefa, który Ciebie, jako Niemowlę, uchronił przed ościeniem śmierci. „Albowiem tylko Tyś jest święty. Tylko Tyś jest Panem. Tylko Tyś Najwyższy”. Amen.

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy
RODO

Uwaga: Osoby, które mają życzenie, aby ich dane (imiona i nazwiska) zostały opublikowane na parafialnej stronie internetowej winny ten fakt potwierdzić przekazaniem pisemnej zgody ojcu proboszczowi. Z szacunku dla woli rodzin zasada ta dotyczy również imion i nazwisk osób zmarłych.